ТРАДИЦИОНАЛНА ТЕАТАРСКА ВЕЧЕР ВО СИДНЕЈ

Австралиско македонскиот театар од Сиднеј повторно ја организира традиционалната театарска вечер по повод доделување на наградите за театарска уметност Александар Македонски.
Ќе бидат изведени премиерно монодрамата „Каменот од Роби“ од Душан Ристевски во режија на Стефо Нанцу во изведба на Валентина Апостоловска и Антонио Нешковски. Артистите Гордана Милошевска, Владо Сазданов и Јаворка Котевска ќе настапат со комични изведби, Ансамблот „Илинден“ пак ќе настапи со музичко – забавна програма со посебни македонски музички бисери, а ке има и промоција на ДВД на драмите: „Изненадувачка забава“ и „Сонце мое“. Се тоа ке биде зачинето со богата македонска трпеза.

Душан Ристевски

7 thoughts on “ТРАДИЦИОНАЛНА ТЕАТАРСКА ВЕЧЕР ВО СИДНЕЈ

 1. Wow, marvelous weblog layout! How lengthy have you been blogging for?
  you make blogging glance easy. The overall glance
  of your web site is wonderful, as well as the content! You can see
  similar here sklep internetowy

 2. Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I
  stumbleupon everyday. It will always be exciting to read through content from other authors
  and practice something from other sites. I saw similar here: Najlepszy sklep

 3. Hi there! Do you know if they make any plugins to assist
  with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
  If you know of any please share. Cheers! You can read similar article
  here: E-commerce

 4. Hey! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine
  Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Cheers! You can read similar
  text here: Ecommerce

 5. Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying
  to get my site to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  results. If you know of any please share. Thank you! You can read similar article here:
  Scrapebox AA List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *