МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ ПО ТРЕТА ПОБЕДА

Денеска во салата на СРЦ “Јане Сандански”, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ќе го одиграат натпреварот од АБА -лигата против екипата на Игокеа, кој се игра во рамките на 15. коло. Игокеа е една од двете екипи кои досега ги имаат победено нашите кошаркари.

Тренерот Жарко Лукајиќ, повторно се соочува со проблеми, бидејќи поради повреда нема да настапи Марко Симоновски, а нема да може да смета ниту на Дарко Соколов.

МЗТ е во моментов на последното место на табелата во АБА-лигата со само две победи и 12 порази. Игокеа има 5 победи и 9 порази.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *