СИТИ ДОМИНИРА ВО АНГЛИЈА

Доминацијата на Манчестер Сити во Англиското првенство се огледува и од изборот на тимот на полусезоната во англиската премиерлига. Имено, од единаесет фудбалери кои го сочинуваат истиот, дури осуммина се од овој клуб.

На голот е Давид Де Геа од Манчестер ј,. а во четворката стопери пред него се наоѓаат Кајл Вокер, Николас Отаменди и Фабијан Делф, тројцата од Манчестер Сити и Џејмс Тараковски од Барнли.

Во средината се Давид Силва, Фернандињо и Кевин Де Бруин од Манчестер Сити, а нападот го сошинуваат Лирој Сане, Рахим Стирлинг, Кејн и Мохамед Салах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *