Премиерот на Малта во официјална посета на Македонија

Делегација на Република Малта предводена од премиерот Џозеф Мускат денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.

Делегацијата, со највисоки државни и воени почести, ќе биде пречекана на платото пред македонската Влада од страна на премиерот Зоран Заев.

Се очекува двајцата премиери да одржат заедничка прес-конференција во 11:40 часот во медија центарот на Владата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *