Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (23-та Недела по Педесетница)

Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (23-та Недела по Педесетница)

На 4 ноември, 2018 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на свети Аверкиј Ераполски и 7-те младенци маченици од Ефес, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

        

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *