Министерот за безбедносни сили на Косово на средба со Талат Џафери

Министерот за безбедносни сили на Косово, Рустем Бериша денеска ќе престојува во Македонија.

Бериша, како што соопшти собраниската прес-служба, ќе има средба со претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *