“ГОЛДЕН СТЕЈТ” ЛЕСНО ДО 8. ПОБЕДА

Кошаркарите на “Голден Стејт” ја забележаа осмата победа во низа, откако на свој терен ја совладаа екипата на “Далас” со 112-97. Најдобар кај победникот беше кевин Дурант кој постигна 36 поени, а имаше и 11 скокови. Со оваа победа “Голден Стејт” изби на второто место по најдолга победничка серија, веднаш зад екипата на “Хјустон” која има 11 победи последователно.

Конечно и “Детроит” ја прекијна “црната” серија од седум порази, откако ја совладаа “Атланта” со 105-91.

На останатите натпревари од НБА лигата се постигнати следниве резултати:

“Кливленд”-“Л.А.Лејкерс” 121:112, “Бруклин” – “Њујорк” 104:111, “Минесота” – “Сакраменто” 119:96

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *