Изложба за 50 години творештво на Павле Кузманоски

„Апокалиптични соништа и сеништа“ е насловена јубилејната изложба по повод 50 години творештво на Павле Кузманоски, која вечер во 19.30 часот ќе биде отворена во Музејот на Град Скопје.

Ќе биде презентирана и нова монографија на цртежи, во издание на „Матица македонска“, а за опусот на Кузманоски ќе говорат Климе Коробар и Маја Чанкуловска.

Настап ќе има и Женскиот младински хор „Менада“ од Тетово, под диригентство на Ивица Зориќ.

One thought on “Изложба за 50 години творештво на Павле Кузманоски

  1. Wow, amazing blog format! How lengthy have you ever been running a blog for?

    you make blogging glance easy. The entire glance of your
    site is magnificent, as neatly as the content!
    You can see similar here dobry sklep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *