ВАРДАР ШАМПИОН

Фудбалерите на Вардар на четири кола пред крајот на прванството ја одбранија титулата државен првак. На свој терен, тие ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П со 6-0 и по ова 32. првенствено коло има недостижна предност од 13 бода пред најсериозниот конкурент за титулата, тетовска Шкендија.

Резултати, 32. коло: Вардар-Македонија Ѓ.П 6-0, Шкендија – Брегалница 3-0, Шкупи – Победа 1-2, Силекс – Работнички 0-2, Пелистер – Ренова 3-0

Тавела: Вардар 75, Шкендија 62, Работнички 52, Пелистер 48, Ренова 45, Силекс 42, шкупи 33, Победа 32, Брегалница 31, Шкупи 19