ЈУВЕ ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ

during the international friendly match between Italy and Luxembourg on June 4, 2014 in Perugia, Italy.

Вистинска бура од различни емоции во Италија предизвика трансферот на Леонардо Бонучи од Јувентус во Милан. Поради огромното ривалство кое владее меѓу овие два клуба во Италија никој не можеше да поверува дека до такво нешто може да дојде, особено не откако Бонучи мина седум години во редовите на “старата дама” и освои шест титули.

Но Милан не  би бил фудбалски гигант и најголчем конкурент на Јуве, ако не возврати со нешто, а направеното не е мала работа. Имено, еден од најперспективните фудбалери во Италија, Матео Де Скилио, се сели од Милан во Торино.

23-годишниот бек, целиот свој фудбалски век го мина во Милан, одигра 133 натпревари, а се очекува трансферот да биде комплетиран во текот на денот.