Ви откриеме едноставен лек кој ќе ви помогне ефикасно да ја излечите оваа инфекција. Главната состојка на овој лек е јаболков оцет, кој е полн со витамини, минерали, антиоксиданси и влакна. Јаболковиот оцет ќе ви помогне да го зајакнете имунолошкиот систем и да го подобрите вашето целокупно здравје.

blog-sinus-headache

Потребни состојки:

  • 120 милилитри чиста вода за пиење
  • 60 милилитри јаболков оцет
  • 1 лажичка сиров мед
  • 1 лажичка црвен пипер
  • 1 цеден лимон

Подготовка:
Варете ја водата, а потоа ставете ја во шолја. Додајте го јаболковиот оцет во шолјата и измешајте, а пота оставете да се излади на собна температура. Откако ќе се излади, додајте го медот и црвениот пипер и повторно измешајте. На крај, додајте го лимоновиот сок и повторно измешајте.

За најдобри резултати, испијте го ова решение на празен желудник, пред појадокот и доцна навечер, пред одење во кревет.